«Йога - це позачасова прагматична наука, що розроблялася протягом тисячоліть і традиційно займалася фізичним, моральним, ментальним і духовним благополуччям людини.»

8 - 9 Грудень 2018

Еял Шіфроні практикує йогу з 1978 року, викладає з 1985 року. Він є старшим викладачем, керує центром йоги Айенгара в Зіхрон-Яакові (Ізраїль) і проводить майстер-класи в Ізраїлі і в усьому світі. Еял опублікував знамениту книгу "Йога зі стільцем" - повне керівництво по практиці йоги Айенгара зі стільцем. Він написав безліч статей з практики і філософії йоги, переклав дві книги Айенгара на іврит ("Дерево йоги" і "Прояснення пранаями").

Детальніше

Габріелла Джубіляро - давня учениця Б.К.С. Айенгара, керівник центру йоги Айенгара у Флоренції і співзасновник асоціації «Світло йоги» в Італії. Габріелла Джубіляро широко відома своїм динамічним підходом до йоги Айенгара, почуттям гумору, увагою до індивідуальних потреб учнів і ясністю викладу. Вона вірить, що суть поз йоги можна передати за допомогою простих, але осмислених пояснень, які допоможуть учням пробудити свідомість їх власних тіл.

Детальніше

Перший і єдиний в Україні сертифікаційний курс викладачів йоги Айенгара.

Детальніше
Про нас

Цей сайт присвячений Великому Вчителю Йоги - Беллур Крішнамачар Сундарараджа Айенгару.

Ми створили цей сайт з метою сприяння розвитку йоги Айенгара в Україні, а також для кооперації, співробітництва та обміну інформацією поміж йогів та йогінь, що практикують за методом Айенгара.

Тут Ви завжди зможете знайти актуальну інформацію про події йоги Айенгара в Україні, що будуть цікаві як досвідченим викладачам, так і початківцям, словом, усім, хто прагне удосконалити свою практику та поглибити знання в предметі йоги. Для зручності ми розробили календар заходів, де вказані контактні данні організаторів. Якщо Ви плануєте організувати захід, присвячений практиці йоги за методом Айенгара, Ви можете зв’язатися з нами  для того, щоб про нього дізналося якомога більше людей.

На сайті також доступний всеукраїнський реєстр сертифікованих викладачів йоги Айенгара та центрів, у яких викладають йогу за цим методом.

 Долучайтеся!

Про йогу Айенгара      

«Йога — це реальне знання, і її потрібно освоювати, починаючи з рівня тіла, а не з рівня мозку. В ній не можливо експериментувати гіпотетично. Нею потрібно займатися на практиці.»

Б.К.С. Айенгар

 

На сьогоднішній день метод Айенгара є одним із найбільш популярних методів йоги у всьому світі. Причиною тому є його універсальність та безпечність: завдяки спеціальним допоміжним матеріалам виконання асан стає доступним для людини будь-якого рівня фізичної підготовки та з будь-яким станом здоров’я, а детальна глибока внутрішня і статична робота в позі, що направлена на вирівнювання тіла в просторі, ефективно впливає на всі групи м’язів та суглобів. Особлива увага приділяється вмінню знаходити баланс між дією та розслабленням, що дозволяє врівноважити емоційний стан людини. Таким чином уважне та усвідомлене виконання навіть найпростіших асан здійснює неймовірний ефект на психічне та фізичне здоров’я людини.

Заняття пранаямою також мають свої особливості в методі Айенгара: її освоєння починається з положення лежачи, що дозволяє утримувати грудну клітину розкритою, а хребет рівним без зайвої напруги довгий період часу.

Успіх йоги за методом Айенгара не випадковий. Принцип роботі в асані, що описаний вище, був винайдений та удосконалений завдяки практичним напрацюванням Вчителя, а неймовірна ефективність метода підтверджена науково: у віці 66 років Айенгар пройшов обстеження в Сан-Франциско, результати якого свідчили про те, що рівень життєдіяльності клітин його організму був як у 25-річного спортсмена та олімпійського чемпіона. При цьому природа не нагородила його сильним здоров’ям: від народження він був слабким та хворобливим, лише йога та сила волі допомогли йому перемогти хворобу та стати Великим Вчителем, джерелом натхнення для міліонів людей у всьому світі. 


Не дивлячись на велику увагу до роботи тіла в практиці йоги, Гуруджи наполягав на важливості дотримання морально-етичних норм та внутрішньої дисципліни (ями та ніями), а також вчив тому, як через грамотну та усвідомлену роботу в асані досягнути вищих ступенів восьмипелюсткової йоги.

Правильне та точне викладання згідно методу учням по всьому світові забезпечується завдяки строгій та уніфікованій системі сертифікації викладачів, що дозволяє підтримувати високий рівень передачі знань в рамках традиції.  Щоб отримати сертифікат мінімального рівня потрібно практикувати йогу за методом Айенгара не менше п’яти років і здати екзамен з практики, філософії та анатомії незалежній комісії.

Ми сподіваємося, що наш скромний вклад у розвиток йоги Айенгара в Україні принесе свої плоди. Всі результати нашої діяльності ми із вдячністю присвячуємо Гуруджи.

Намасте!

 

 

Центри, де ведеться викладання йоги Айенгара в Україні