Інститут йоги Айенгара RIMYI в Пуні

Институт йоги Айенгара RIMIYI в Пуне

Інститут - це серце і душа йоги Айенгара, він знаходиться в Пуні, штат Махараштра і був заснований 18 січня 1975 року. RIMYI (Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute), як зрозуміло з його назви, присвячений Рамамані, дружині Йогачар'ї Б.К.С. Айенгара. Зараз ним керують Гіта і Прашант Айенгар, діти Гуруджі. Учні з усього світу з'їжджаються, щоб перейняти мудрість і зрозуміти суть йоги.
Символічним є і дизайн будівлі інституту: три поверхи уособлюють тіло, розум і душу. Усередині розташовані 8 колон, що символізують ступені йоги: яму, ніяму, асану, пранаяму, пратьяхару, дхарану, дхіяну і самадхи. Подібно сонму домашніх божеств, Інститут населяють зворушливі подарунки Гуруджі - статуетки, нагороди, почесні грамоти, піднесені від чистого серця учнями кількох поколінь з усього світу. Бібліотека Інституту налічує понад 8000 праць, присвячених філософії, анатомії, медицині, психології, аюрведі, а також коментарі до санскритських першоджерел англійською та іншими мовами.
В Інституті щодня проводяться різноманітні класи: для початковців, основні і для досвічених учнів, спеціалізовані класи для жінок, дітей, терапевтичні класи. Викладають тут Гіта Айенгар, Прашант Айенгар, а також старші викладачі, які навчалися у сім'ї Айенгар.
Якщо Ви хочете відвідувати заняття в Інституті в Пуні, Ви повинні:

 • регулярно займатися йогою Айенгара протягом, принаймні, 8 років
 • виконувати перевернуті пози Сарвангасану і Ширшасану протягом 8-10 хвилин
 • прочитати вступну частину "Прояснення Йоги" і мати уявлення про викладені в ній поняття і принципи
 • жінки повинні знати програму, за якою слід займатися під час менструації
 • знати англійську, тому що заняття проводяться без перекладача
 • враховувати, що в середньому від моменту подачі заявки до приїзду в Пуну проходить два роки
 • заповнити анкету, яку можна завантажити на нашому сайті. Рекомендація сертифікованого викладача обов'язкова. Учні з України можуть подати анкети в центр Махараджа (м. Харків) або безпосередньо в Інститут. Анкети в електронному вигляді не приймаються. Після подачі анкети Ви будете записані на конкретний період часу і отримаєте лист-підтвердження з зазначенням дати ваших занять. Право відвідування занять закріплено за людиною, чиї дані вказані в анкеті, і не може бути передано нікому іншому
 • по прибуттю пред'явити отримане запрошення, в іншому випадку Вас не допустять до участі в заняттях. Ви можете відвідувати не більше шести класів в тиждень протягом одного місяця. Точний розклад занять Ви отримаєте після прибуття
 • враховувати, що Інститут не  допомогає в пошуках місця проживання.

  Як вести себе в інституті
  На території Інституту потрібно носити одяг, що приховує пахи і пахви (це пов'язано з культурними звичаями). Одягайте футболки з рукавом і достатньої довжини, щоб заправити в шорти перед Ширшасаною. Багато хто носить «пунські шорти», займатися в них дуже зручно.
  Не звертайте підошви стоп в напрямку статуї Патанджали, а також в напрямку вчителя. Ви можете прийняти просту і зручну позу, в якій стоп не видно, наприклад, Сукхасана або Ваджрасана.
  Всередині Інституту всі ходять босоніж, після візиту в туалет обов'язково вимийте ноги під краном, влаштованим спеціально для цього.
  Якщо хочете приїхати зі своїм персональним килимком, в кінці Вашого перебування в Інституті залиште його на полиці, «подарувавши» Інституту - це гарний тон, а на заняттях матеріалів вистачає всім.